בר מים

בר מים הוא מתקן העובד על חשמל ומשמש לסינון מים, הוצאת מים קרים, הרתחה של מים בעת הצורך ואף הוצאת מים בטמפרטורת החדר (שהוגדר מראש). יתרונו המשמעותי של בר מים מינרליים הוא שהמים המינרליים זמינים בכל עת לכל משתמש ואין צורך בסחיבת שישיות מים לבית/למשרד בכדי לשתות מים מינרליים. 

למה כל כך חשוב לשתות מים?

המים מכילים כ – 70% ממשקל הגוף שלנו והם מאפשרים לנו לתפקד באופן תקין. המים שומרים על טמפרטורת הגוף, מובילים את החמצן והמזון לתאים, מסלקים פסולת, תורמים לתהליך העיכול, מקנים תחושת שובע ומסייעים בהפחתת משקל, משפרים את חילוף החומרים, מאזנים את הגוף, שומרים על המפרקים, מונעים התייבשות, מפחיתים את רמת העייפות (חוסר שתיית מים בכמות מספקת הוא הגורם המרכזי לעייפות), מונעים בלבול בזיכרון לטווח קצר, מפחיתים את הסיכון להתקפי לב, מפחיתים את לחץ הדם והכולסטרול, מסייעים במניעת אלרגיות והתקפי אסטמה, מקלים על כאבי גב, מונעים מהמרווח שנמצא בין החוליות להתכווץ ועוד. 

כיום ידוע כי חשוב לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום ויש להקפיד על הכמות בעיקר בגילאים מאוחרים.

שתי המלצות לדרך:

  • מומלץ לשתות כוס מים כשעתיים וחצי אחרי הארוחה.
  • לא רצוי לשתות במהלך האכילה משום שהשתייה תגרום לדילול מיצי העיכול ותפגע ביעילותם. 

איכות המים של בר מים – הרכב המינרלים

כדי לשמור על הבריאות בעיקר בארצנו החמה יש לשתות הרבה מים וכדי לספק מים איכותיים וטריים במהירות, למנוע סחיבת בקבוקים כבדים ולעודד את האוכלוסייה להרבות בשתייה פותחו מגוון מתקני מים. מכיוון שמדובר על מוצר מוצלח ונחוץ הפך בר המים לפופולארי ביותר והוא נמכר בסוגים, גדלים ועיצובים שונים. בר מים איכותי יכיל מים  בטוחים, נקיים ודלים בנתרן אך לא "יוותר" על המינרלים וישאיר כמות מספקת של מגנזיום וסידן – מינרלים שחיוניים לגופינו.

מאיזה אזור מגיעים המים? 

המים מגיעים מאזור צפון הארץ – אזור רווי גשמים. הגשמים מחלחלים אל האדמה, נאספים מתחת לשכבת קרקע וזו מעבירה אותם אל הגליל העליון בשכבות אטומות. מכיוון שהמים מגיעים ממעיינות שנמצאים במקום גבוה הם נקיים יותר ממזיקים ומזהמים. 

כדי להגיע אל ביתנו צריכים המים לעבור מסלול ארוך - במהלך הדרך המים מחלחלים בין סלעי דולומיט וסלעי גיר, שומרים על ניקיונם ומקבלים מינרלים חשובים, ביניהם: מגנזיום, פלואוריד וסידן. לכל אורך התהליך לא נוגעת במים יד אדם והם נמצאים תחת פיקוח עד הגעתם אל בקבוק המים או כד המים. 

חיטוי המים – שמירה על איכות המים

המים המינרלים לא עוברים חיטוי כימי  כך שבמידה והם עומדים במשך זמן רב הם עלולים לצבור חיידקים. כדי לשמור על המים ולוודא שהם טובים לשתייה מבצעים המפעלים מעל 100 בדיקות איכות בכל יום כאשר המים מפוקחים על ידי משרד הבריאות ומחזיקים בתקנים בינלאומיים.

כמות פלואוריד במים מינרליים

הפלואוריד הינו מינרל שנמצא במים והוא מספק הגנה מפני עששת ותורם לעמידות השן מול חומציות החיידקים. כמו כן, הוא מפחית את היכולת של החיידקים להיצמד לשן. למרות היתרון של הפלואוריד יש להימנע מצריכה מוגזמת משום שעודף במינרל עשוי להוביל להרעלת פלואור, הדבר עלול להתרחש בקרב ילדים בני 6 ומטה. אחד היתרונות של מים מינרליים הוא שהם מכילים כמות פלואוריד קטנה, בצורה זו ניתן ליהנות מהגנה על השיניים ולהפחית את הסיכונים.

רמת חנקות במים מינרליים

חנקות הם בעצם ניטרטים והם נוצרים בעקבות חמצון אמוניה וחנקן אורגני. החנקות נמצאים בחומרי דישון ושפכים בכמות גבוהה והם גורמים לזיהום רב. מים שמכילים כמות רבה של חנקות עלולים לגרום ל"תסמונת התינוקות הכחולים", מדובר על הפרעה של קשירת החמצן בדם, ההפרעה עלולה להוביל למוות. נוסף על כך, עלולה רמה גבוהה של חנקות לגרום לסרטן במערכת העיכול ובקיבה. כדי למנוע את הסיכונים הללו יש לצרוך מים דלים בחנקות, מים אלו יתאימו מאוד לתינוקות.

האם יש ויטמינים במים מינרלים?

מים מינרליים אינם מכילים ויטמינים אך כתוצאה מהעלייה ברמת המודעות החלו היצרנים להפיק מים מועשרים – כלומר מים מינרליים שמכילים צמחי מרפא וויטמינים שונים, ביניהם: ויטמין B12, ויטמין 6B, מים בשילוב חומצה פולית (מים אלו משווקים לאימהות לעתיד) ועוד.

לחיי המים

רכישת בר מים איכותי ושתיית מים מינרליים בכמות מספקת יסייעו לבריאותכם וישפרו את תחושתכם. באמצעות בר מים שמותקן בבית או במשרד ניתן ליהנות ממים זמינים, נקיים וטריים בקלות. אם בריאותכם ותחושתכם חשובה לכם מומלץ עבורכם להתייעץ עם בעלי המקצוע ולרכוש בר מים שעונה על הצרכים שלכם.

חוזרים לשתות נביעות: מים מינרלים מהטבע

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן ואודות המוצרים אותם הן מציעות. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון