בר מים לשבת

כל מי שאי פעם שמרו שבת, יודעים שיש איזושהי בעיה של שימוש בבר מים רגיל. עבור שומרי שבת, ישנה חובה הלכתית למצוא דרך על מנת לשדרג את ברי המים ולאפשר שימוש בשבת. לכן, חשוב להבין איך בר המים עובד מבחינה טכנולוגית, והאם הוא גורם לחילול השבת.

איך שומרי שבת היו נוהגים פעם, כדי לקבל מים קרים בשבת? האם מיני בר לשבת בהכרח גורם לחילולה? ודבר נוסף, האם בר מים שומר שבת הוא בר מים כשר? אם אתם שואלים את כל השאלות האלו, סימן שאתם דקדקנים ולכן בהחלט מומלץ לקבל דבר עצה מהרב שלכם. עם זאת, אנחנו כן יכולים לעזור בכמה דגשים חשובים:

  • תשתיות המים - מומלץ לבדוק באיזה אופן בר המים מתחבר לתשתיות המים בדירה.
  • בטיחות בר המים - כדאי לבדוק שהבר כולל התקן בטיחות עבור משפחות עם ילדים קטנים (כמו נעילת הברז החם).
  • תעודת כשרות - תאמינו או לא, ישנן תעודות כשרות עבור ברי מים, כך שניתן לבקש להתרשם מזאת גם כן.

מהם היתרונות של בר מים לשבת?

בין אם אתם מחפשים מתקן מים לשבת מסוג כזה או מסוג אחר, יש לציין כי בר מים שומר שבת מאפשר להנות מכמה וכמה יתרונות חשובים. מלבד השמירה ההלכתית-דתית, בר מים לשבת מאפשר לנצל את היתרונות הבאים:

  • זמינות - יש לכם זמינות תמידית של מים קרים במהלך כל השבת.
  • חסכון כלכלי - אין צורך לקנות בקבוקי פלסטיק רבים לשבת.
  • שימור הסביבה - בזכות שימוש בבר מים שומרי שבת אינם זקוקים לכמות ענקית של בקבוקי מים, שלאחר מכן מזהמים את הסביבה. בהיבט הזה של הדברים, שימוש בבר מים מצמצם את הפגיעה האקולוגית במידה ניכרת.

בסופו של דבר, מתקן זה מאפשר לכם ליהנות מנוחות כללית ושקט נפשי, כי אין צורך לחשוב יותר מידי ולחשוש שמא תחללו את השבת.

מה חשוב לבדוק טרם רכישת בר מים לשבת?

ישנם כמה פרמטרים שונים אשר מצריכים את הבדיקה שלכם, טרם תרכשו מיני בר לשבת. למשל, חשוב לקחת בחשבון את איכות המים המתקבלים מאותו מתקן של בר מים שומר שבת. חלק מהמתקנים לא מספיק איכותיים, ולכן המים שהם מפיקים עשויים להיות לא נקיים מספיק.

כמו כן, יש לקחת בחשבון כי איכות בר מים לשבת נקבעת לפי המותג, אבל לא רק. החומרים מהם המתקן עשוי, הם פקטור מכריע בקביעת איכות הבר. ולא פחות חשוב, יש להביא בחשבון את הנושא של תחזוקה ושירות, כאשר ההמלצה היא לרכוש ברי מים לשבת עם שירות לקוחות כאן בישראל.

לסיכום, איזה סוג בר מים לרכוש?

יש לציין, נפח המים, או בעצם קיבולת המתקן, חשוב מאוד, על מנת לוודא שהנפח מתאים לצרכים של המשתמשים. לאחר שאתם לוקחים אותו בחשבון, יהיה לכם קל יותר לבחור בר מים אשר עומד בקריטריונים שלכם ועונה על צרכיכם. אם אתם צריכים סיוע בבחירת בר מים לשבת, ההמלצה היא לקבל אותו מהמשווק שמוכר לכם את הבר.

זו הסיבה לכך שכל כך חשוב לבחור משווק עם שירות לקוחות מהיר וזמין, וכמובן, דובר עברית. חלק מהמוצרים הנמכרים בארץ לעיתים משווקים עם שירות לקוחות במדינות זרות, ככה שחשוב לבדוק את זה מראש כדי למנוע הסתבכות בהמשך. לסיכומו של דבר, הכי חשוב לערוך השוואת מחירים, לקבל כמה המלצות וללכת על מה שישרת אתכם הכי טוב במשך השנים הקרובות. אם אתם שוקלים להרחיב את המשפחה, קחו זאת בחשבון ורכשו בר מים גדול ואיכותי מספיק.

חוזרים לשתות נביעות: מים מינרלים מהטבע

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן ואודות המוצרים אותם הן מציעות. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון