מתקן מים - משתלם יותר וירוק יותר

המים הם סממן החיים ביקום כולו, וגופנו אף הוא מתבסס עליהם כדי לחיות. גופנו מכיל מעל ל-75% של מים, והם משמשים את הגוף במגוון דרכים. מומחים ממליצים לשתות 8 כוסות מים ביום על מנת לשמור על מאזן הנוזלים בגוף, וכדי לאפשר לגוף לתפקד בצורה מיטבית.

מי צריך מים?

המים מהווים אחוז משמעותי מאד ממסת הגוף שלנו, והם משמשים בתפקידים רבים. להלן נציג מספר יתרונות בריאותיים בשתייה מספקת של מים, אולם רשימה זו היא חלקית בלבד.

  • המים משמשים תפקיד חשוב במערכת העיכול, ושתייה מרובה מקילה על תהליך העיכול.
  • המים מסייעים לגוף לפלוט פסולת ושאר חומרים שאינם רצויים מהגוף.
  • המים יוצרים לחות בשכבת העור בגופנו, ומונעים יובש בעור.
  • שתייה מספקת של מים מונעת כאבי ראש, עייפות, מיגרנות וכדו'.
  • המים מסייעים לגוף לשמור על טמפרטורה קבועה, במיוחד בעת מאמץ או פעילות גופנית.
  • שתיית מים מורידה את הסיכויים לבעיות לחץ דם.
  • המים מגדילים את נפח הדם ומסייעים לו לזרום לכל התאים בצורה תקינה.

שוב נדגיש שרשימה זו היא חלקית בלבד, וניתן להאריך אותה במידה רבה.

מספר יתרונות למתקן של בר מים

? טמפרטורה – בניגוד למים מהברז או מהקולר, בר המים מספק לנו מים קרים או חמים באופן מיידי ללא הגבלה.

? סביבהמתקן מים חוסך את הצורך בבקבוקי פלסטיק מזהמים.

? סינון – המים היוצאים ממתקן המים הם מסוננים ומטוהרים ברמה גבוהה.

? יכולות נוספות – מתקני המים המתקדמים מאפשרים לנו להנות ממגוון תכונות, כמו הכנת מי סודה, מצב שבת השומר על המים חמים במשך כל השבת וכדו'.

? מחיר – מתקן מים מייתר את הצורך ברכישת בקבוקי מים, כך שהוא משתלם מבחינה כלכלית.

? נוחות – יתרון נוסף במתקן בר המים הוא שלא צריך לסחוב בקבוקי מים מהסופר לדירה.

חשיבות המגנזיום במים

מגנזיום הינו מינרל טבעי אשר גופנו צורך למגוון שימושים. בין היתר משמש המגנזיום לשמירת קצב לב יציב, לפעילות מערכת השרירים והולכת האותות העיצביים, להגנה על מערכת החיסון ועוד. את המגנזיום ניתן לצרוך באמצעות מאכלים שונים כגון אגוזי ברזיל, גרעיני דלעת, סובין, גרעיני חמנייה, שקדים וכדו', או באמצעות מי השתייה שלנו. בשנים האחרונות חלה עלייה בתחום התפלת המים בישראל, אולם חשוב לדעת שמים מותפלים עניים במינרלים בכלל, ובמגנזיום בפרט, כך שיש לפצות על חוסר זה בדרכים שונות. ישנם כיום ברי מים המוסיפים מגנזיום למים דרך מערכת הטיהור המובנת במכשיר.

כמה מים מומלץ לשתות ביום

שאלה זו מורכבת מעט היות וקיימות מספר גישות בנושא, ובנוסף התשובה תלויה במזון הנצרך במהלך היום. ההמלצה הרווחת ממליצה על צריכה של כ-8 כוסות מים ביום, אולם זוהי המלצה כללית ויש להתאים אותה לאורח החיים הספציפי שלכם. במידה ואתם מבצעים פעילות גופנית בתדירות גבוהה או שאתם מזיעים בקלות, עליכם לצרוך כמות גדולה יותר של מים. בנוסף, כאשר תנאי מזג האוויר קיצוניים כדאי לצרוך יותר מים לצורך שימור מאזן הנוזלים בגוף.

חוזרים לשתות נביעות: מים מינרלים מהטבע

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן ואודות המוצרים אותם הן מציעות. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון