איך לעודד ילדים לשתות יותר מים

לשכנע ילדים לשתות מים יכול להיות אתגר לא קטן, במיוחד בעולם בו יש מגוון רחב של משקאות ממותקים ומפתים, לא מעט הסחות דעת. יחד עם זאת, עם עבודה נכונה והתמדה, הורים ומטפלים יכולים לפתח הרגל צריכת מים קבועה בקרב הילדים. 

לרוב, לילדים יש לא מעט תירוצים להימנע משתיית מים, כמו למשל "אני לא צמא", "המים לא טעימים לי" ועוד, אך יחד עם זאת, להורים יש סיבות רבות לדאוג לכך שילדיהם כן ישתו מים ומים מינרלים בפרט. אז איך אפשר לעודד ילדים לשתות יותר מים? 

פזרו בקבוקים ברחבי הבית

מומלץ לפזר מספר בקבוקים ברחבי הבית, שיהיו זמינים לילדים במקומות זמינים, בקבוקים קלים לפתיחה. בנוסף בזמן שהילדים משחקים ברחבי הבית ניתן אף להניח לצידם קצת פירות וירקות לצד בקבוק מים קרים וצוננים. 

מודל לחיקוי בקרב הילדים

במרבית המקרים, נוטים הילדים לחקות את הוריהם. כך למשל, במידה והילדים יראות אתכם מושיטים יד לבקבוק מים במקום מיץ ממותק או סודה למשל, סביר מאוד להניח שהם ילדו בעקבותיכם. במילים אחרות, אתם ההורים יכולים לנצל את ההזדמנות ולהפוך את שתיית המים לעניין משפחתי על ידי מתן דוגמא חיובית. סביר להניח שאם ילדיכם יראו אתכם שותים מים הם ירכשו את אותם ההרגלים ויחקו אתכם.

מים בטעמים

ניתן לעודד את ילדכם לשתות יותר מים עם פיתויים נוספים. כך למשל ניתן לקחת כוס מים רגילה ולהוסיף לה טוויסט בעלילה, כמו למשל פרוסת לימון, תפוז, פירות יער ועוד. בנוסף, ניתן אף להקפיא חתיכות של פירות לקוביות קרח ולאחר מכן להוסיף לכוס מים.

קלאס באפס מאמץ

קצת אחרי לידה, מתחילים הורים רבים להכניס את ילדיהם לשגרה מאורגנת, החל משטיפת פנים של הבוקר ועד לרגע הכניסה למיטה והליך ההירדמות. כך למשל, ניתן לשלב שתיית מים כהרגל כבר מגיל צעיר, למשל לפני ארוחות, אחרי פעילות (כמו למשל זמן משחק) ואף לפני השינה. כך למשל החל מהרגע בו ניתן לתת לתינוקות מים לשתייה עם בקבוק תינוק ניתן להחדיר זאת לסדר היום שלהם. 

תמציאו משחקי שתייה

קיימים המון משחקי שתיה שניתן לשחק איתם, כמו למשל "מיקי מיקי" עד שיסיימו לשתות את המים מהבקבוק, או למשל, ניתן לסמן בטוש על הבקבוק מעין קווי יעדים בהם צריכים לעמוד הילדים כשהם שותים, ובכל פעם שהם מגיעים ליעד ניתן להוסיף עוד קו, כך למעשה יראו הילדים את ההתקדמות שלהם בשתיית המים. אפשרות נוספת היא להקפיא קוביות קרח במגוון טעמים שיוסיפו למים עוד קצת טעם.

הכתבה באדיבות סגל בייבי

חוזרים לשתות נביעות: מים מינרלים מהטבע

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן ואודות המוצרים אותם הן מציעות. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון