בר מים שומר שבת

מהו בר מים שומר שבת ומהי הפעולה במכשיר שגורמת לחילול השבת

עד לא מזמן היה ניתן למצוא רק מתקני מים שפועלים באמצעות לחצנים דיגיטליים או לחצני מגע, מתקנים אלו לא מתאימים לשומרי שבת ובארצנו החמה והלחה מדובר על בעיה. שומרי השבת לא יכולים להשתמש במתקנים המוכרים בשל אופן פעולתם.

אופן הפעולה של המתקן הרגיל

כאשר מתחילה טמפרטורת המים הקרים לעלות (משום שמים בטמפרטורת החדר נכנסו פנימה) מתחיל המדחס לעבוד כדי לקרר אותם, פעולה זו מחללת את השבת.

כדי לפתור את הבעיה, להתגבר על האיסורים ולאפשר גם לשומרי השבת ליהנות ממים איכותיים לאחר כניסת השבת הומצא בר מים שומר שבת.

כיצד עובד בר מים שומר שבת?

על הפטנט החכם שמאפשר לבני הבית ליהנות ממים מינרלים בשבת

בר מים שומר שבת פועל באמצעות מנגנון של "המשכת מצב", המנגנון גורם למדחס לפעול בזמנים קבועים לפני כניסת השבת ולאחר מכן כך שהוא לא מאפשר לטמפרטורה של המים להשפיע על המתקן, בצורה זו הוא לא מחלל את השבת ומאפשר לבני הבית לשתות מים מינרליים במהלך סופי השבוע.

בין מתקני מיני בר מים שומר שבת ניתן לרכוש מתקנים בטיחותיים שמכילים כפתור בטיחות. כפתור זה מונע מילדים לפתוח את זרם המים. באמצעות כפתור הבטיחות ניתן למנוע אסונות.

כמות מים חמים וקרים האפשריים לקבל מהמכשיר

נוסף על היתרון המשמעותי של בר המים - עצם העובדה שניתן להשתמש בו בשבת יש לו יתרונות נוספים: בר המים חסכוני בחשמל, מכיל כמה מצבי מזיגה כך שניתן לקבל מים רותחים, חמים, קרים ופושרים, מכיל גוף חימום חיצוני שמונע פליטת חומרים רעילים, כולל צג בקרה מתקדם, אופציה להגדרת טיימר, יכולת שליטה על טמפרטורת המים ומסוגל לספק 6 כוסות ברצף ובסך הכל עד 40 כוסות בשעה - כך שהוא לא יקפח אף בן משפחה.

כמו כן, ניתן לרכוש את המתקן בצבעים שונים כך שהוא ישתלב עם מראה הבית.

שימור ותחזוקה של מתקן מים שומר שבת

אם החלטתם לרכוש מיני בר מים שומר שבת חשוב שתוודאו שהוא מכיל סנן איכותי שעומד בתקני הבטיחות (מחזיק בתו תקן ישראלי ותו תקן אמריקאי) וקיבל את אישורי הכשרות הדרושים. במידה ואתם מתלבטים בין האפשרויות הקימות תוכלו לקבל ייעוץ מהחברה.

חשוב לזכור כי יש לתחזק את בר המים בהתאם להוראות היצרן ולהחליף את הסנן כל חצי שנה. בר המים ישמש אתכם במשך כל השבוע ולאחר שתכניסו את המתקן למצב כשרות על ידי לחיצה על כפתור תוכלו להשתמש בו לאחר כניסת השבת.

שתהיה לכם שבת שלום!

חוזרים לשתות נביעות: מים מינרלים מהטבע

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן ואודות המוצרים אותם הן מציעות. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון