סוגי המים שאנו שותים

כבר בגיל צעיר אנו לומדים שלא ניתן לחיות ללא מים. בני האדם יכולים לשרוד ללא מזון במשך חודש אך ללא מים לא יוכל האדם לשרוד יותר ממספר ימים.

המים חשובים לתהליכי הבנייה וההתפתחות של כל סוגי היצורים החיים - הם חיוניים לחילוף החומרים, ממיסים חומרים, מסלקים פסולת, מווסתים את טמפרטורת הגוף, מגנים על האיברים, מפחיתים סיכונים למחלות שונות, משפרים את הריכוז, חיוניים לפעילות ספורטיבית, שומרים על המפרקים, מסייעים לירידה במשקל, תורמים למראה העור, מפחיתים כאבי ראש ועייפות ועוד.

בדיקת ארבעת סוגי המים

קיימים הבדלים בין סוגי המים ולא פעם עולה השאלה - "אילו מים בריאים יותר: מים מסוננים, מי ברז, מים מותפלים או מים מינרליים שנמכרים בבקבוקים?"

כדי לענות על השאלה יש להבין מהם הגורמים שמשפיעים על איכות המים. איכות המים מושפעת מזיהומים של בקטריות, מזיהומים כימיים, מכלורידים, מחנקות ומומסים שנמצאים במים. תקני איכות מי השתייה נקבעים על ידי משרד הבריאות, לפי התקנות צריכים המים להיות נקיים מחומרים שעשויים לפגוע בבריאות של הציבור.

להלן הסבר קצר על ארבעת סוגי המים:

  • מים מסוננים – מים מסוננים הם מי ברז שעוברים תהליך סינון במסנן ביתי, המסנן הביתי מנקה אותם בשיטות שונות ומשפר את טעמם.
  • מי ברז – מים שמגיעים ממקורות עיליים או ממי תהום וחשופים לזיהומים. כדי לנקות אותם הם עוברים סינון וחיטוי בכלור וממשיכים אל הברזים.
  • מים מותפלים – מים שנוקו ממלחים אך הניקוי מסלק גם רכיבים חיוניים – ביניהם: מגנזיום וסידן. חוסר המגנזיום עלול לגרום למחלות שונות. כמו כן, ההתפלה יקרה ביותר.
  • מים מינרליים – המים המינרליים מגיעים ממעיינות תת קרקעיים ומכילים הרכב מינרליים יציב. במהלך דרכם אל בקבוקי השתייה לא נוגעת בהם יד אדם והם מגיעים כפי שהם קיימים בטבע. הקביעה מהם מים מינרליים נמצאת באחריות משרד הבריאות.

מסקנות הבדיקה

לאחר שבוחנים את הרכיבים הקיימים בסוגי המים השונים נראה כי המים המינרליים הם המים הבריאים והטעימים ביותר. החיסרון של המים המינרליים שנמכרים בבקבוקים הם שבקבוקי הפלסטיק פוגעים בסביבה משום שהפלסטיק עלול לחלחל את האדמה.

שיטת המחזור מסייעת להפחתת הסיכונים אך הם עדיין קיימים משום שלא כולם מקפידים למחזר. כמו כן, עשויים בקבוקי הפלסטיק להפריש כימיקליים שונים, ביניהם: כימיקל שנקרא ביספינול A, הכימיקל פוגע במערכת הבלוטות של האדם. ניתן לפתור את הבעיות הללו על ידי רכישת מיני בר.

למה כדאי לרכוש מיני בר

יתרונות רבים במוצר חכם אחד

המיני בר מכיל מים מינרליים איכותיים ובריאים, מונע סחיבת בקבוקים כבדים שיש לאחסן, לא תופס הרבה מקום, שומר על הסביבה ומעודד שתייה משום שהמים טריים ונגישים - כל מה שצריך זה להושיט יד ולמזוג - דבר שמעודד גם את הילדים להרבות בשתייה. רבים מאתנו שוכחים לשתות במהלך היום, דבר שפוגע בבריאותנו. באמצעות בר מים ניתן להגביר את כמות השתייה בקלות. יתרונות נוספים של בר המים הם שהוא קל לתחזוקה ומאפשר למשתמשים לחסוך כספים משום שההוצאה החודשית קבועה וידועה.

מגוון סוגי מתקנים - התאמה מושלמת לצרכים האישיים

כיום, ניתן לבחור בין מגוון מתקני מיני בר ולרכוש בר מים שמכיל סננים איכותיים. בין מגוון סוגי המתקנים ניתן לרכוש מתקן שמסנן מתכות כמו למשל: כספית ועופרת או בר מים שמכיל נורת UV שמפחיתה את כמות הבקטריות. במידה ומחליטים לרכוש מיני בר יש להתאים אותו לצרכי הבית או המשרד - אם למשל יש ילדים בבית חשוב לרכוש מיני בר שמכיל ביטחון כפול שמספק הגנה לילדים.

כמו כן, ניתן להתאים את הפונקציות ואת העיצוב והגוון של המתקן לסגנון הבית. חשוב מאוד לוודא שהמתקן נבדק וקיבל אישור ממכון התקנים - עומד בתקן הישראלי 1505 ובתקן של בטיחות בחשמל.

חוזרים לשתות נביעות: מים מינרלים מהטבע

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן ואודות המוצרים אותם הן מציעות. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון