מים מינרליים לתינוק

מים לתינוק - כיצד להתנהל?

הידעתם שאחוז גבוה מחלב האם שיונק בחודשיו הראשונים התינוק מורכב ממים, והם מרכיבים לפחות 70% מהתאים בגופו? מים הם חיים. המים הם חלק בלתי נפרד מחיי היום-יום שלנו ומעבר לשתיה משמשים בעיקר לנקיון בין אם בשטיפת ידיים, שטיפת הבית, הפעלת מכונת כביסה, שטיפת כלים ועוד. בעוד שאפשר להתפשר על איכות המים לנקיון ולכביסה, המים שאנו צורכים ומכניסים לגוף שלנו צריכים להיות תקינים ונקיים מחלקיקים ולכלוכים. על אחת כמה וכמה כאשר יש תינוק רך בתמונה, אשר מערכות גופו העדינות מושפעות מאד מן התזונה והתנאים הסביבתיים בהם הוא חי. לכן בחירה נכונה של המים שאיתם נכין את תחליף החלב לתינוק שלנו, היא בעלת חשיבות רבה לבריאותו. כמובן שהדבר רלוונטי גם כאשר הינכם נותנים בקבוק מים לתינוק.

קודם כל חשוב שתדעו שלאחר הלידה (לפחות בשנה הראשונה) עליכם להביא מים למצב רתיחה טרם תכינו אוכל לבייבי שלכם, זאת על מנת להפטר מחיידקים ומיקרואורגניזמים שהמערכת החיסונית שלנו המבוגרים יודעת להלחם בהם ללא כל קושי.

כמובן שאנו לא יודעים להבדיל על סמך העין בין מים למים, אבל צריך לדעת שיש הבדלים בינהם. מים מסויימים, במיוחד כאלה שאינם עברו הרתחה, מכילים כמויות גבוהות יותר של מזהמים ומינרלים שעשויים לפגוע בבריאות התינוק. אז איך נדע באיזה מים להשתמש על מנת להזין את התינוק שלנו?

האם המים שלי בטוחים?

עבור הכנת בקבוק החלב של התינוק יש להשתמש במים תקינים ובטוחים שעברו הרתחה. אך מהם מי שתייה בטוחים? איך נדע האם המים שאנו צורכים עלולים להיות מזוהמים בכימיקלים, מיקרואורגניזמים או עופרת? איכות מי ברז קשורה קשר ישיר למיקום הגיאוגרפי בו הם זורמים. לעיתים גם כאשר רשויות מקומיות מדווחות על בטיחות המים, הם עשויים להיות מזוהמים. המים עוברים בצנרת העירונית ובצנרת הבניין בו אתם גרים, ושם עשויה להיות חשיפה למתכות ובינהן עופרת העשויה להתמוסס בתוך המים. לאחרונה גם זוהו מזהמים שונים כמו מיקרו פלסטיק בדגימות רבות של מי ברז. ההשפעה הבריאותית לא ידועה עד הסוף, אבל אין ספק שזה מזיק. 

על מנת להפחית זיהומי עופרת יש להשתמש במי ברז קרים שזרמו כ-20 שניות לפני השימוש, ולא במי ברז חמים שהגיעו מהדוד. בבתים רבים הצנרת כוללת מרכיב של עופרת ומים חמים עלולים לרכז אותה באופן שעלול להוות סיכון להרעלת עופרת.

הרתחת המים אינה מסירה את איום העופרת. כדי להפיק מים נטולי עופרת עליכם להשתמש במטהרי מים ביתיים בעלי יכולת לסנן את העופרת. כך כשאת נותנת מים לתינוק שלך את יכולה להיות רגועה לפחות בעניין הזה.

 

מים מטוהרים

מים מסוננים, מטוהרים או מינרליים עשויים להיות נקיים מזיהומים יותר מאשר מי ברז. למניעה של נוכחות מיקרואורגניזמים במי השתיה, בחרו במסנן מים תת-כיורי עם פילטר פחם דחוס אשר ביכולתו למנוע הצטברות חיידקים או נורה אולטרה-סגולה לקטילתם.

מים מינרלים לתינוק

מים מינרליים לתינוק הם פתרון טוב למדיי בשל הבטיחות הגבוהה המובטחת ונקיונם מחיידקים ומזהמים כימיים שעשויים להגיע מצנרת הבניין ומהקרקע. בניגוד למי ברז ולמים מסוננים המגיעים ממקורות שלא ניתן לדעת את איכותם, מים מינרליים מגיעים ממקור ידוע נקי ובטוח. מים מינרלים מופקים בד"כ ממקורות תת קרקעיים, ועובדה זו היא שמאפשרת את נקיונם כך שניתן לשתות אותם ללא טיפול בכלור או חיטוי מכל סוג.

הפיקוח והבקרה על המים המינרליים הוא שנותן את השקט והביטחון והידיעה מה יש בתוך המים שלנו. החוק אמנם מחייב את בדיקת מי השתיה בנקודת השאיבה ובמערכת העירונית אבל אין לנו שום אפשרות לבדוק אותם שוב לאחר שזרמו בצנרת העירונית ובצנרת הבניין. לכן אין לנו באמת אפשרות לדעת מהי איכות והרכב המים שאנו צורכים כשאנו פותחים את הברז.

לעומת זאת, מים מינרליים נבדקים במפעל לאורך כל חיי המדף שלהם – החל מהשאיבה ועד תהליך הבקבוק. חברות המים המינרלים אחראיות לאיכות המוצר שהן משווקות.

ייתרון נוסף הוא הידיעה הברורה של הרכב המים היות שהוא קבוע ומפורסם על גבי תוית הבקבוק. חברות המים המינרלים מתחייבות להרכב זה. המים המינרלים מכילים סידן בכמות גבוהה לפחות כמו מוצרי החלב (!), הם מכילים מגנזיום, פלואוריד במינון בטוח, והם דלים יחסית בנתרן.

כך תוכלי לדעת בכל רגע מה בדיוק התינוק שלך מקבל.

חוזרים לשתות נביעות: מים מינרלים מהטבע

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן ואודות המוצרים אותם הן מציעות. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון