טכנולוגיית אוסמוזה הפוכה

בשנים האחרונות הפכה שיטת אוסמוזה הפוכה לטכנולוגיה הטובה ביותר לטיהור וסינון מי שתייה. מדובר במערכת הפועלת בשיטה ייחודית של לחץ אוסמוזי המסנן רעלנים וגורמים מזיקים המצויים במי השתייה שלנו.

שיטת האוסמוזה ההפוכה משמשת לא רק את המשק הפרטי הביתי בישראל, אלא גם את המשק התעשייתי בישראל ומבטיחה לצרכנים מי שתייה באיכות גבוהה, ללא טעמי לוואי, צבעים ומומסים מזיקים למיניהם.

מהי שיטת האוסמוזה ההפוכה?

אוסמוזה הפוכה היא שיטה ייחודית לטיהור מים המכונה גם בשם הלועזי "היפרפילטרציה". מדובר באחת מטכניקות הסינון הטובות ביותר בשוק, המאפשרת להוציא חלקיקי מזעריים בגודל של יון מתוך המים. תהליך טיהור מים, הנעשה בשיטת האוסמוזה ההפוכה מתבצע כך: תחילה מי הברז המצויים בצנרת הביתית עוברים דרך ממברנה מיוחדת המסננת את החלקיקים המזהמים הנותרים בקרום, בעוד המים הנותרים הינם נקיים, טהורים, בריאים וראויים לשתייה, לבישול ולשימושים אחרים.

למה משמשת שיטת אוסמוזה הפוכה?

מערכות אוסמוזה הפוכה משמשות למטרות שונות, לרבות:

***טיהור מים במשק הביתי – מסנן מים הפועל בשיטת האוסמוזה ההפוכה משמש את המשק הביתי הפרטי למטרות טיהור מי השתייה בצנרת הביתית.

***התפלת מים למשק החקלאי והציבורי – מסנני מים בשיטת האוסמוזה ההפוכה משמשים את המשק החקלאי כמו גם את המגזר הציבורי לטובת התפלה של מי שופכין, מי ים או מים מליחים המיועדים לצורכי חקלאות או לצרכים ציבוריים.

***טיהור מים לתעשיית המזון – מסנני מים תעשייתיים בשיטת האוסמוזה ההפוכה נועדו למען התפלה של מים לטובת ייצור של מוצרי מזון כגון: מיצי פירות, משקאות קלים, סירופ מייפל, יין ועוד.

***שימושים נוספים – מטהר מים מסוג אוסמוזה הפוכה משמש נאמנה גם את תעשיית שטיפת מכוניות, תעשיית ייצור מימן ועוד.

אופן הפעולה של מסנני אוסמוזה הפוכים

מסנני אוסמוזה הפוכים פועלים בשלושה שלבים:

***בשלב הראשון - מי השתייה עוברים דרך מסנן כימי, האמון על מניעת כניסתם של חלקיקים גדולים.

***בשלב השני - המים עוברים דרך מסנן פחם פעיל, שתפקידו ללכוד תרכובות אורגניות רעילות וכלור חופשי.

***בשלב השלישי - המים עוברים דרך סנן האוסמוזה ההפוכה האמון על הפיכת המים לראויים לשתייה באמצעות סינון טעמי הלוואי, הריחות, התרכובות האורגניות הרעילות ועוד.

***מעבר לכך - ישנן מערכות טיהור מים בהן מורכבים גם מסנן פחם, מסנן מכני ומנורה אולטרה סגולית האמונים על טיהור החיידקים המצויים במים.

באילו גורמים מזיקים המצויים במי השתייה שלנו מטפלת מערכת אוסמוזה הפוכה?

מערכת התפלה הפועלת בשיטת אוסמוזה הפוכה מונעת את חדירתם של הרעלנים הבאים אל תוך מי השתייה שלנו: חומרים כימיים, מתכות כבדות, תרכובות אורגניות רעילות, אסבסט (המצוי בצינורות המים), מלחים, כלור ופלאוריד הנמצא במים.

מהו חסרונה העיקרי של מערכת האוסמוזה ההפוכה?

חסרונה העיקרי של מערכת האוסמוזה ההפוכה הוא כי בהליך האוסמוזה רק 25% מן המים הינם מטוהרים וראויים לשתייה בעוד שאר המים הולכים לאבדון.

לסיכום, אם ברצונכם להיות בטוחים באיכות מי השתייה שאתם מספקים לילדיכם ולמשפחתכם הצטיידו במערכת סינון מים בשיטת אוסמוזה הפוכה.

חוזרים לשתות נביעות: מים מינרלים מהטבע

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן ואודות המוצרים אותם הן מציעות. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון